Tax Specialist

Warsaw, Poland

We are sorry, this job description is in our native language – Polish. But, don’t worry, it’s just boring Back Office stuff!

Do naszego warszawskiego studia szukamy osoby na stanowisko Financial Specialist.

Twój zakres obowiązków

  • Wsparcie zespołu w kalkulacji podatków i przygotowywaniu deklaracji podatkowych (VAT/CIT/ PIT);
  • Analiza rozliczeń ulg podatkowych (np. B+R);
  • Weryfikacja deklaracji podatkowych i informacji podatkowych;
  • Współpraca w zakresie oceny wpływu zmian prawa i zdarzeń gospodarczych na działalność Spółki;
  • Wsparcie w zakresie raportowania MDR;
  • Współpraca z organami skarbowymi w zakresie czynności sprawdzających i kontrolnych oraz przygotowywanie niezbędnej w tym zakresie dokumentacji;
  • Monitoring prowadzonych postępowań i spraw podatkowych;
  • Współpraca z zewnętrznymi doradcami podatkowymi;
  • Opracowywanie, aktualizacja procedur i regulacji wewnętrznych dot. zagadnień podatkowych pracodawcy;
  • Bieżący monitoring zmian w prawie podatkowym;
  • Analiza zawieranych przez Spółkę umów, porozumień, aneksów oraz innych dokumentów korporacyjnych pod kątem identyfikacji obowiązków podatkowych i ew. ryzyk;
  • Analiza oraz weryfikację dokumentacji księgowej pod względem rozliczeń podatkowych.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe z zakresu prawa, rachunkowości lub o profilu finansowo-księgowym/ekonomicznym.
  • Minimum 3 lata doświadczenia na poziomie specjalisty w dziale Podatków.
  • Praktyczna znajomość przepisów prawa podatkowego.
  • Bardzo dobra znajomość MS Excel.
  • Wysoko rozwinięte kompetencje interpersonalne.
  • Bardzo dobra znajomość jęz. angielskiego w mowie i piśmie.
  • Skrupulatność i przywiązanie uwagi do detalu.

To oferujemy

  • Prywatna opieka medyczna z możliwością rozszerzenia jej na członków rodziny (w całości finansowana przez pracodawcę)
  • Karta Fitprofit
  • Wynagrodzenie uzależnione od poziomu umiejętności i doświadczenia
  • Elastyczne godziny pracy (core hours 11: 00 -16: 00)
  • Pyszna kawa i świeże owoce w biurze
  • Lokalizacja w bliskiej odległości od stacji metra: Metro Dworzec Gdański
  • Praca w środowisku, w którym cenimy samodzielność i unikamy mikro-zarządzania