Financial Specialist

Warsaw, Poland

We are sorry, this job description is in our native language – Polish. But, don’t worry, it’s just boring Back Office stuff!

Do naszego warszawskiego studia szukamy osoby na stanowisko Financial Specialist.

Twój zakres obowiązków

  • Udział w procesach budżetowania i planowania finansowego (współpraca z poszczególnymi działami firmy w zakresie sporządzania budżetów, prognozowanie kosztów w ujęciu krótko i długookresowym; konsultacja planów kosztowych z osobami decyzyjnymi).
  • Prowadzenie kontroli budżetowej (weryfikacja poprawności alokacji analitycznej dokumentów kosztowych, identyfikacja i analiza potencjalnych odchyleń od przyjętych założeń i związanych z tymi ryzyk).
  • Wsparcie w procesie księgowego zamykania miesiąca.
  • Cykliczne raportowanie wyników finansowych poszczególnych departamentów i projektów.
  • Implementacja i obsługa procesów Treasury w zakresie regulowania zobowiązań oraz wsparcie w zarządzaniu Cashflow.
  • Optymalizacja procesów i procedur związanych z tworzeniem i obiegiem dokumentacji finansowo-księgowej.
  • Wsparcie w zakresie implementacji i rozwoju narzędzi kontrolingowych.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe z zakresu finansów i rachunkowości lub o profilu ekonomicznym.
  • Co najmniej 2 lata doświadczenia na poziomie specjalisty w dziale Finansów / Kontrolingu / Audytu.
  • Praktyczna wiedza z zakresu rachunkowości (UOR / MSR / MSSF) oraz podatków (CIT / VAT).
  • Bardzo dobra znajomość MS Excel.
  • Bardzo dobra znajomość jęz. angielskiego w mowie i piśmie.
  • Wysoko rozwinięte zdolności analityczne i komunikacyjne.
  • Skrupulatność i przywiązanie uwagi do detalu.

To oferujemy

  • Prywatna opieka medyczna z możliwością rozszerzenia jej na członków rodziny (w całości finansowana przez pracodawcę)
  • Karta Fitprofit
  • Wynagrodzenie uzależnione od poziomu umiejętności i doświadczenia
  • Elastyczne godziny pracy (core hours 11: 00 -16: 00)
  • Pyszna kawa i świeże owoce w biurze
  • Lokalizacja w bliskiej odległości od stacji metra: Metro Dworzec Gdański
  • Praca w środowisku, w którym cenimy samodzielność i unikamy mikro-zarządzania